Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wygenerowały mnóstwo inicjatyw, projektów, wydarzeń kulturalnych, koncertów, spektakli i wystaw. Trudno jest do tych tysięcy słów i obrazów dodać coś nowego, zaskakującego…, chyba że ich autorami będą najmłodsi, ci których dziecięca wrażliwość i nieskrępowana wyobraźnia pozwalają stworzyć zupełnie nową, oryginalną jakość. Taki powiew świeżości czujemy oglądając prace nadesłane na nasz konkurs. Polska widziana oczami dzieci i młodzieży to nie tylko historia niepodległościowych zrywów, walk i zwycięstw, nie tylko zbiór pomnikowych postaci. To przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. Obok galerii sławnych Polaków na wystawie znajdziemy mnóstwo wizerunków zwykłych, uśmiechniętych Polaków dla których tak jak i dla autorów prac niepodległość jest czymś naturalnym, nieodległym.
W imieniu organizatorów konkursu serdecznie dziękuję za udział w konkursie, gratuluję laureatom i uczestnikom wystawy pokonkursowej.
Życzę dalszych sukcesów i radosnego świętowania rocznicy polskiej niepodległości.

 

dr Dariusz Delik
Dyrektor Galerii i Ośrodka
Plastycznej Twórczości Dziecka

Wystawę można oglądać od 6.11 do 31.12.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, Toruń. 

Autorzy wystawionych prac: https://galeriadziecka.com/wp-content/uploads/2018/11/Autorzy-wystawionych-prac.pdf