Wysoki kontrast
A A A
pl en

INTERNATIONAL FESTIVAL OF OWLS 2024

Wspaniałe wieści z samego rana! Nasz podopieczny Jan Kosińsi zdobył II miejsce (kategoria 0-5 lat) w konkursie International Festival of Owls organizowanym w Stanach Zjednoczonych. Tematem przewodnim były sowy.

WIELKANOCNE KOSZE

Wielkanocne kosze pełne kolorowych pisanek i nie tylko! Takie cudowności powstały podczas Sobotniego Poranku 23 marca 2024. Artyści mali, jak i duzi mieli dużo pracy – ozdobić koszyk oraz go wypełnić rozmaitościami wielkanocnymi. Sami zobaczcie! Prowadząca: Patrycja Nowatkowska

WIOSENNE OKNA

W powietrzu już czuć wiosnę. Niektórzy sieją lub sadzą kwiaty czekając aż zakwitną. W galerii podczas sobotniego poranka (16 marca br.) kwiaty w podokiennych skrzynkach zakwitły w ciągu godziny. Wystarczył kolorowy papier, krepa, klej, nożyczki, markery i pastele. Efekty widać na zdjęciach.

THE AUTUMN COLOURS, RUMUNIA 2023

Prosto z Rumuńskiej placówki Lipova Children’s Club przybyła do nas paczka z dyplomami! Nasi podopieczni wzięli udział w konkursie pt. „The Colours of Autumn”, zajmując I oraz II miejsca. Ogromne gratulacje dla laureatów!

OWCE NA MANOWCE

Za nami kolejny Sobotni Poranek Plastyczny! Podczas zajęć powstały niezwykle kolorowe owce! Mali uczestnicy zajęć ożywili szare zwierzaki przy użyciu pasteli oraz wełnianych sznurków. Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy już w następną sobotę!

KOTY W KOLOROWYCH SKARPETKACH

Bohaterami ostatnich feryjnych zajęć w filii galerii przy ul. Kościuszki były koty. Różniły się one nie tylko rasą i umaszczeniem ale też wzorami kolorowych skarpetek, które zaprojektowali im autorzy prac.

JELENIE NA SPITSBERGENIE

Wyobrażaliście sobie kiedyś jelenie na Spitsbergenie? Dziś kończymy ferie w Galerii zajęciami „Jelenie na Spitsbergenie”. Lodowe krajobrazy powstały przy pomocy klejonych bibuł. Zwierzęta zostały wycięte z kolorowych papierów, a całość dokończona pastelami. Efekt jest naprawdę mroźny, brrr! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy odwiedzili nas podczas ferii!

MROŹNY SKOK

Dziś Galerię opanowali skoczkowie narciarscy! Uczestnicy zajęć stworzyli oryginalne kombinezony w autorskie wzory. To był daleki i mroźny skok! 😶‍🌫️❄️ Przed nami ostatnie zajęcia, które jednocześnie kończą ferie w naszym województwie 😞 ⏰Ostatnia szansa aby się zapisać! Na jutrzejsze zajęcia zostało kilka wolnych miejsc! Serdecznie zapraszamy 😊💙

LEKARSTWO NA KATAR

Lekarstwem na katar nie zawsze są leki z apteki. Czasami trzeba porządnej opieki czworonoga by wyjść z choroby. W ruch poszły tusze, pastele, kredki i inne cuda pracowni.

SZRON NA SZYBIE

Chociaż ferie już coraz mniej „zimowe” i mróz szyb nie maluje, w filii galerii przy ul. Kościuszki powstały na szybach białe dekoracje. Przenosząc efekty swoich działań na ciemny papier uczestnicy zajęć zapoznali się z techniką monotypii.

LODOWE ZWIERZAKI

Galerię opanowały dziś lodowe zwierzaki! Było naprawdę mroźno! Brr! Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Pragniemy również przypomnieć, iż na ostatnie dwa zajęcia z cyklu zimowe peryFERIE zostały wolne miejsca! Serdecznie zapraszamy!   Obowiązują zapisy, pod nr telefonu: 56 622 75 34 737 336 030

SWETER WUJA MARIANA

Tureckie swetry były motywem przewodnim kolejnego feryjnego dnia – SWETER WUJA MARIANA! Wzory zostały wykonane przy pomocy pisaków, tuszu, ołówków i farb.

SANECZKARZE

Dziś uczestnicy zajęć stworzyli prace w technice kolografii. Najpierw tworzyli matryce przy pomocy materiałów o różnych fakturach, następnie pokrywali ją farbą i odbijali. Zobaczcie sami jak dzieci poradziły sobie z tematem saneczkarzy! Efekty zaskakują!

LODOWCE

Kolejny tydzień ferii i nowe tematy. Dzisiaj w filii galerii na Kościuszki uczestnicy zajęć przy pomocy farb, kredek i podartych papierów tworzyli lodowce. Struktura lodowych ścian, odcienie bieli i błękitu zainspirowały młodych twórców.

SŁONECZKA

3 lutego 2024 SŁONECZKA W oczekiwaniu na pierwsze promienie wiosennego słońca, marząc o lecie i wakacjach, dzieci tworzyły wielkoformatowe kompozycje ze słońcem w roli głównej. Istotnym elementem każdej pracy była uśmiechnięta twarz autora/autorki. Prowadzący: Dariusz Delik

RENIFERY NA BIEGUNACH

9 grudnia 2023 r. RENIFERY NA BIEGUNACH Tym razem Sobotni Poranek Plastyczny zorganizowany został w filii galerii mieszczącej się w Młynie Kultury. Przedświąteczna atmosfera udzieliła się zarówni dzieciom, jak i dorosłym. Konstruowane przez uczestników zajęć tekturowe renifery swoją formą nawiązywały do tradycyjnej zabawki – konika na biegunach. Prowadzący: Dariusz Delik