Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza do obejrzenia nowej wystawy prezentującej prace dzieci z prężnie działającego ośrodka w stolicy Bangladeszu – Dhace.

Painting of Children at Auttara Annex of Alliance Francaise de Dhaka to placówka, której uczniowie są wielokrotnie nagradzani na międzynarodowych konkursach, również organizowanych przez toruńską Galerię. Założycielem, koordynatorem i instruktorem placówki jest Mohammad Habib Ullah.

W 2017 roku instytucja otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najciekawszą kolekcje prac nadesłanych na XIX Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.

Na tej niezwykle barwnej wystawie, w soczyście kolorowych, dziecięcych pracach rysunkowych i malarskich dominują przedstawienia natury i scen z życia codziennego. Możemy podziwiać szeroki wachlarz tamtejszej flory i fauny; egzotyczne ptaki takie jak papugi czy flamingi, interesującą roślinność o różnych odcieniach zieleni.     

Intensywne kolory, rozmaitość tematów, a przede wszystkim fascynujący i przyciągający odbiorcę świat dziecięcej wyobraźni to główne atuty bengalskiej szkoły z Dhaki.

Wystawę można oglądać do 7 maja w siedzibie Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.