Spon

13 października 2011r. w sali Fundacji „Tumult” na Rynku Nowomiejskim obędzie uroczyste otwarcie wystawy prac z XVI  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI  I MŁODZIEŻY „ ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” – TORUŃ 2011 połączone z wręczeniem nagród laureatom.
Konkurs, wystawę oraz warsztaty towarzyszące imprezie zorganizowała Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale :
– Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu
– Urzędu Miasta Torunia
– Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w ToruniuNa konkurs nadesłano 22940 prac.
Międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, pedagodzy i teoretycy sztuki z Bułgarii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski, zakwalifikowało do zestawu wystawowego 1251 prac z 48 krajów. Przyznano 52 nagrody i 48  wyróżnień indywidualnych oraz 2 nagrody dla placówek za kolekcje prac.Nagrodzonymi instytucjami są:- National School for Fine Arts „ILIA PETROV” z Sofii – Bułgaria / Nagroda Marszałka  Województwa Kujawsko – Pomorskiego/
– Pałac Młodzieży w Warszawie / Nagroda Prezydenta Miasta Torunia/Również inni organizatorzy, przedstawiciele związków i dyplomaci uhonorowali swoich faworytów.
Sponsorem nagrody dla dziewięcioletniej Aine Simoliunaita z Panevezys i trzynastoletniej Samanty Stonikaite z Kupiškis na Litwie jest Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Toruniu.
Eva Salopek lat 14 ze słoweńskiego miasta Divaca otrzyma Nagrodę Konsula Honorowego Republiki Słowenii w Toruniu.
Nagrodę od Prezesa Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków odbierze osiemnastoletni Przemysław Maziarz reprezentujący Zespół Szkół Specjalnych im. J.Korczaka w Mielcu.
Wyróżnienie dla  Julii Łapkowskiej lat 17  z Daugavpils na Łotwie ufundowała Prezes Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w ToruniuKonkurs dofinansowano ze środków:
– Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
– Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
– Gminy Miasta Toruń
– Kancelarii Senatu RPSponsorzy:Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu
Związek Polskich Artystów Plastyków – Okręg Toruński
Apator
Energo – Invest – Broker
Grupa Brokerska „Odys”
Hotel 1231
Spółdzielcza Grupa Bankowa w Grębocinie
„Blik” – zaopatrzenie artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki
Cukiernia „Sowa”Patroni medialni:Dziennik Toruński „Nowości”
Tygodnik „Teraz Toruń”
Telewizja Kablowa „Toruń”
Radio „Gra”
Internetowy portal „Co w Toruniu”Wystawę w „Tumulcie” będzie można oglądać do 10 listopada, natomiast w salach Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 do  6 grudnia a w filii przy ul. Kościuszki 41/47 do 9 grudnia 2011r.
 

ZAŁĄCZNIKI:

Autorzy wystawionych prac_exhibiting authors