ministerstwo do netu

16 października br. o godzinie 12.00 w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury ul. Przedzamcze 11/15 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac z XIX MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY – TORUŃ 2014 połączone z wręczeniem nagród laureatom. Na konkurs nadeszło 10 654 prace z 43 krajów. Międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, pedagodzy z Czech, Słowacji i Polski, zakwalifikowało do zestawu wystawowego 1153 prace z 36 krajów. Przyznano 41 nagród i 39 wyróżnień indywidualnych oraz 2 nagrody dla placówek za kolekcje prac. Nagrodę za przygotowanie kolekcji prac przyznawaną instytucjom otrzymały: Osnovna Sola Sveti Jurij /Rogasovci/ ze Słowenii – Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz J.U.Srednja Likovna Skola „Petar Lubarda” /Cetinje/ z Czarnogóry – Nagroda Prezydenta Miasta Torunia  .Wystawa zaprezentuje wybór  prac we wszystkich możliwych technikach graficznych. Zazwyczaj stopień skomplikowania obrazów uzależniony jest od wieku młodych artystów. Oprócz walorów plastycznych, wystawa spełnia też funkcję poznawczą, gdyż z dziecięcych prac można się sporo dowiedzieć o miejscach, z których pochodzą ich autorzy. Wystawa pokonkursowa jest przeglądem najciekawszych, najbardziej oryginalnych prac dzieci i młodzieży z całego świata, a także promocją prężnie działających, odnoszących sukcesy w edukacji artystycznej szkół i ośrodków. Konkurs, wystawę oraz warsztaty towarzyszące imprezie zorganizowała Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu, Urzędu Miasta Torunia.
Organizację  konkursu wsparli również finansowo oraz rzeczowo sponsorzy: – APATOR S.A.
– Broker ubezpieczeniowy EIB S.A.
– Grupa Brokerska ODYS Sp. z o.o.
– PRYZMAT tonery i tusze do drukarek
– Blik zaopatrzenie artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki
– TRYTON  Centrum komputerowe
– Asekuracja Maxpol Sp. z o.o. Krajowe Biuro Ochrony
– CPP Toruń-Pacific Sp. z o.o.
– Cukiernia Lenkiewicz
– Klockolandia internetowy sklep z klockami lego
– Firma MKM Soft e-plecaki  www.eplecaki.pl
Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w salach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17 do 2 grudnia 2014 r. oraz w Filii Galerii przy ul. Kościuszki 41/47 do 28 listopada 2014 r.

Organizacji XIX MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY – TORUŃ 2014 towarzyszyły warsztaty graficzne. Część z nich została sfilmowana i opublikowana na płycie  jako materiały instruktażowe. Można je również obejrzeć korzystając z poniższego linku:
https://www.youtube.com/watch?v=BsaDGkXh4a4

sponsorzy-XIX BGD

Załączniki

 Zestaw wystawowy XIX BGD_Toruń 2014