Newsletter GiOPTD:

Wysoki kontrast
A A A
pl en

WIELBŁĄDY

Podczas zimowego, styczniowego Sobotniego Poranka na chwilę przenieśliśmy się do gorącej Afryki gdzie można spotkać wielbłądy. Pustynne zwierzęta zostały przyozdobione za pomocą markerów i kolorowych pasteli olejnych. 

SPOTKANIE Z GRAFIKĄ POLSKĄ W MUZEUM UNIWERSYTECKIM W TORUNIU

Dwudziestopięcioosobowa grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Toruniu wzięła udział w Muzealnych Spotkaniach z Grafiką Polską, które 26 listopada zorganizowane zostało w toruńskim Muzeum Uniwersyteckim. Przygotowane przez kierownika Muzeum Pana dr. Mirosława Supruniuka i Panią Katarzynę Moskała spotkanie dotyczyło głównie zbiorów graficznych Muzeum Uniwersyteckiego. 

SPOTKANIE Z GRAFIKĄ POLSKĄ W MUZEUM OKRĘGOWYM W TORUNIU

19 listopada w Sali Kinowej Muzeum Okręgowego w Toruniu odbyło się pierwsze z cyklu Muzealnych Spotkań z Grafiką Polską zorganizowane w ramach XXI Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wykład zatytułowany „Czy grafika może być malarstwem” poświęcony głównie twórczości prof. Stanisława Borysowskiego przygotowała i poprowadziła Pani Anna Kroplewska-Gajewska, kierownik Działu Sztuki Polskiej i Europejskiej Muzeum […]

RODZINNE WARSZTATY GRAFICZNE

Rodzinny charakter miały zorganizowane 1 grudnia w Galerii przy Rynku Nowomiejskim warsztaty graficzne dla 3-4 letnich dzieci ich rodziców lub dziadków. Prosta technika szablonu była pretekstem do wspólnej zabawy plastycznej. Warsztaty, w których wzięły 24 osoby towarzyszyły wystawie podsumowującej XXI Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży.

WARSZTATY GRAFICZNE DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

27 listopada dziewiętnastoosobowa grupa studentów Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w specjalnie dla niej przygotowanych warsztatach graficznych, w trakcie których uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z techniką linorytu, zasadami wycinania matryc, wykonywania własnoręcznych odbitek graficznych. Spotkanie to odbyło się w ramach XXI Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży i towarzyszyło wystawie podsumowującej konkurs. 

WARSZTATY GRAFICZNE DLA NAUCZYCIELI

W ramach XXI Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży 23 listopada w pracowni Galerii przy Rynku Nowomiejskim odbyły się warsztaty graficzne dla nauczycieli. W trakcie tego dwugodzinnego spotkania 13 osobowa grupa pedagogów z Torunia, Czernikowa, Łubianki, Konecka i Łysomic poznawała zasady druku wklęsłego i wypukłego, praktycznie realizując dwa ćwiczenia w technikach linorytu i papierorytu. 

BAŚNIOzbiory – fotorelacja z otwarcia wystawy

W 2018 roku w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz w szkołach, przedszkolach i ośrodkach na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się realizacja programu plastyczno-edukacyjnego BAŚNIOzbiory. W warsztatach przeprowadzonych przez plastyków Toruńskiej Galerii oraz przez osoby zaproszone do programu wzięło udział ponad 700 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Inspiracją do […]

Page 1 of 27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27